Tesco

Tesco Finančné služby

Tesco Finančné služby resp. Tesco Personal Finance (TPF), majú svoje korene v UK, kde v roku 1997 vznikla na báze joint venture spolupráca medzi spoločnosťou Tesco a Royal Bank a bol predstavený prvý finančný produkt ponúkaný v rámci Tesco – Visa kreditná karta. Postupom času nasledovali ďalšie produkty (sporiaci účet, pôžičky, hypotéky, rôzne druhy poistenia atď.). V roku 2005 už mali TPF vyše 5 miliónov klientov. Postupom času sa TPF rozrastali a v roku 2008 sa odkúpením 50 % podielu od Royal Bank stali plnou súčasťou Tesco a samostatnou akciovou spoločnosťou Tesco Bank.

Dlhodobou stratégiou Tesco Finančných služieb je poskytovať jednoduchý, zrozumiteľný a dostupný finančný servis s výhodnou cenou pre širokú verejnosť.

Od októbra 2008 Tesco Finančné služby spolupracujú na Slovensku s firmou Home Credit Slovakia, a. s. V súčasnosti ponúkame tieto finančné služby: splátkový predaj, pôžičku v hotovosti, Clubcard kreditnú kartu a spoločne s firmou Generali Slovensko aj poistenie (poistenie domov a bytov, poistenie domácnosti, poistenie vozidla, poistenie psa).

Náš stánok Tesco Finančné služby sa aktuálne nachádza na 54 obchodných miestach Tesco, kde vám naši zamestnanci ochotne poskytnú ďalšie informácie o finančných službách.

 

O spoločnosti Home Credit Slovakia, a. s.

Spoločnosť Home Credit Slovakia a.s., založená v roku 1999, je jedným z popredných poskytovateľov spotrebiteľského financovania na Slovensku. Spoločnosť ponúka širokú škálu úverových produktov: pôžičky na mieste predaja, auto úvery, hotovostné pôžičky, kreditné karty, revolvingové pôžičky a spojenie pôžičiek. V roku 2015 spoločnosť poskytla úvery v celkovej výške 246 miliónov eur. Spoločnosť Home Credit Slovakia a.s. je členom skupiny Home Credit. Spoločnosti skupiny Home Credit pôsobia na trhoch spotrebiteľského financovania v strednej a vo východnej Európe, v Strednej Ázii a na Ďalekom východe. Home Credit Group je súčasťou medzinárodnej finančnej skupiny PPF, ktorá sa zameriava na retailové finančné služby (bankovníctvo a poisťovníctvo), na investície private equity a na investície do nehnuteľností.

Ďalšie informácie sú k dispozícii na www.homecredit.sk.

 

O spoločnosti Tesco Stores SR, a. s.

Spoločnosť Tesco Stores SR, a. s., člen Zväzu obchodu a cestovného ruchu SR, vstúpila na slovenský trh v roku 1996 a v súčasnosti prevádzkuje 81 obchodov (z toho 49 hypermarketov, 22 supermarketov, 5 Tesco expresov a 5 obchodných domov) a 17 čerpacích staníc. Tesco vo svojich obchodoch ponúka široký sortiment potravinárskeho aj nepotravinárskeho tovaru.

Zákazníci v nich nájdu všetko od čerstvých a trvanlivých potravín cez módne odevy pre celú rodinu až po drogériu, športové potreby, hračky, knihy, nábytok či elektroniku. Od roku 2005 poskytuje Tesco servis zákazníkom prostredníctvom moderných distribučných centier v Beckove a Prešove (v oboch sú potraviny), v Senci (textil) a v Gáni pri Galante (priemyselný tovar).

Spoločnosť Tesco patrí k najväčším zamestnávateľom na Slovensku. Základom filozofie spoločnosti Tesco je poskytnúť zákazníkovi to najlepšie a stať sa obchodom pre všetkých.